12 stycznia 2013

Hunting

  Lumpeksy, ciuchlandy, second handy jak ja je lubię :)
Kiedy trafię na jakąś perełkę, to aż mi się twarz cieszy. Są tacy co nie znoszą unoszącego się zapachu w ciuchlandach. Są też tacy, którzy mówią, że nie mają na to czasu. A inni twierdzą, że do tego trzeba mieć talent. Nigdy nie zastanawiałam się czy mam specjalne zdolności do zdobywania "łupów" na ciuchach. Po prostu lubię to. W mojej szafie większość rzeczy to zdobycze z lumpeksów. Do tego satysfakcja kupienia oryginalnego ciucha za grosze jest na prawdę wielka :)
Kilka lat temu Ryfka napisała bardzo dobry i obszerny post o lumpeksach http://szafasztywniary.blogspot.com/2008/10/ciocia-ryfka-radzi-lumpeksy.html
Polecam szczególnie zamieszkałym w Krakowie. 

I jeszcze jedno, nie wiem czy zauważyłyście news'a w najnowszej Grazi
Podobno Maja Sablewska planuje wydać przewodnik po lumpeksach w Polsce? Brzmi ciekawie. 
A wy macie jakieś swoje ulubione miejscówki ciuchowe? :)
po łowach trzeba iść na kawkę
fot. Nadia Tyszkowska
czerwony sweter - Cubus sh
jeansy - no name sh
pierścionek - House
buty - Zara allegro

11 komentarzy:

 1. kurcze siadło mi to zdjęcie z kostiumami :p
  N.

  OdpowiedzUsuń
 2. muszę się z Wami kiedyś na krakowskie lumpy wybrać!

  OdpowiedzUsuń
 3. kocham lumpexy! jestem jak łowca! :D Mieszkam w małym mieście i to sprawia, że potencjalnych nabywców oryginalnych ciuchów jest mniej :) ktoś uważa coś za brzydkie i "po babci", a dla mnie ciuch jest mega :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale jesteście piękne dziewczyny, Laski! :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę sobie kiedyś zaplanować wypad do Krk i wybrać się na łowy z Dżolettą:) x maRUTka

  OdpowiedzUsuń
 6. W Krakowie jest mega dużo lumpexów i fajnych komisów odzieżowych:) niestety miałam dużą przerwę w ich odwiedzaniu i nie wiem za bardzo gdzie teraz można się wybrać. Umówmy się, że lumpex lumpexowi nie równy. No więc gdzie mogłabym uderzyć? Jakieś sugestie?

  OdpowiedzUsuń
 7. w nowej hucie na złotej jesieni jest jeden spory lumpex gdzie czasem go odwiedzam i zawsze stamtąd z czyms wychodzę. polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo lubię to drugie miejsce ze zdjęć :) przeurocze są główki zwierzątek wystające ze ściany. a Wy fajnie je wykorzystałyście do sesji!
  Joasia W.

  OdpowiedzUsuń
 9. a które second handy w KRK lubisz najbardziej? :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Podgórze a dokładnie zagłębie Kalwaryjscie, czyli ulica Kalwaryjska :D Tam jest ich mnóstwo. Dwa lumpeksy z sieci Roban, dwa z sieci Dawo i kilka małych. Do tego sieć Biga . To są duże hale i zawsze można coś tam znaleźć http://www.bigastyl.pl/

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój Boże, a kiedyś mieszkałam nieopodal! Joasia W.

  OdpowiedzUsuń