22 września 2014

Must see this place #5

Wczoraj po sytym obiedzie przechadzaliśmy się z naszym rudym po dzielni. A że od dwóch może trzech miesięcy jest nowa miejscówka, to trzeba było tam zajść i wypić kawę. Generalnie jest to kolejne hipsterskie miejsce na krakowskim Zabłociu, które rozwija się w tempie ekspresowym - o Zabłociu oczywiście mowa :)
Jest szansa, że niedługo będziemy mieć takie swoje "soho" :D

Stary magazyn, klimat totalnie industrialny i oczywiście bardzo trendy. Coffee Cargo 
na ul.Przemysłowej 3 to kawiarnia, trochę pub, trochę miejsce przeznaczone na wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne no ale z pewnością jak już wspomniałam miejsce ściągające hipsteów ;) Znajdziecie tam wrzechobecne palety euro, kontenery typy Cargo, szpule po stalowych linach, które służą za stoliki i stare meble. Czyli wszystko jak należy ;) Klimat trochę przypomina 
portowe, przemysłowe miasto. Warto wspomnieć o tym, że jest to nowa siedzibą palarni Coffee Proficiency. Co oznacza, że kawa w tym miejscu jest najwyższej jakości i pochodzi z tak zwanego Direct Trade. 
Znane jest źródło i pochodzenie kawy a nawet warunki pracy na plantacji. Można tam również zaopatrzyć się w świeżo mieloną kawę jak i akcesoria do profesjonalnego parzenia kawy. 

Koniecznie zajrzyjcie do Coffee Cargo. Mi kawa smakowała nieziemsko a tiramisu jak widać na zjęciach szybko zniknęło :)

fot. me and my iPhone

4 komentarze:

 1. Uwielbiam takie miejsca:) nie napuszone, takie normalne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, extra miejsce! Tylko ten adres... mój R. pracuje dokładnie pod takim samym adresem tyle, że nie w Krk a w Glo:) Zdecydowanie wolę wersję 'RELAX' niż 'WORK':)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale "work" w takim miejscu nie byłby taki zły ;)

   Usuń
 3. Fajnie wygląda to miejsce

  OdpowiedzUsuń