10 sierpnia 2016

Old pants fashion

Szerokie spodnie? W życiu nie powiedziałabym, że takie założę. Ale coś się w głowie pozmieniało i proszę bardzo. Przymierzyłam kilka, ale nie żeby jakoś specjalnie za tym biegała, bo muszę takie mieć. 
Coś mi się w nich spodobało, to sobie zmierzyłam w 2 miejscach i trafiło na H&M. 
Oczywiście na przecenie :D Nawet był pomysł, żeby sobie takie uszyć, ale jak wiadomo, tkaniny też nie są tanie 
( może i nie wiadomo wszystkim ) W tym przypadku zeszłoby jej bardzo dużo. Taki materiał, dobre jakości, lejący i nie za lekki kosztowałby nawet ok 40zł za m2. Przynajmniej 2 metry należałoby kupić, co oznacza, że cena za samą tkaninę podeszłaby pod 90zł. 
A ja te spodnie kupiłam za 50zł :D 

To była taka dygresja nawiązująca do tego, że ciuchy są drogie. Szczególnie, kiedy mowa o tych, które kupujemy 
z małych, niszowych butików. Ano są drogie bo sam materiał jest drogi, nawet kupiony w cenie hurtowej. Do tego należy doliczyć koszt produkcji - mi nikt nie zapłaci, więc luz :P Koszty zurzytych materiałów i prądu. Tak nam się tylko wydaje ale rzeczy, kupione od Nenuo lub Risk Made in Warsaw nie są takie, bo wyprodukowanie 10sztuk jest relatywnie drogie. A że sieciówki naliczają potężną marże do produkcji rzeczy za „grosze” to już inna sprawa. 

Tak więc kupując ciuchy w sieciówkach mamy jak w banku, że zaraz zaczną się próć, bądż mechacić po 4 praniach. Oczywiście to nie jest reguła. 
A kupując od projektantów ( mniej znanych ) lub małych brendów, jest większa szansa, że rzecz wytrzyma dłużej. 
t-shirt - Reserved
spodnie - H&M
okulary - H&M

1 komentarz:

  1. Ładny kolor włosów :-)
    PS. Spodnie fajne, tylko szkoda, że zasłoniły Twoje zgrabne nóżki;)

    OdpowiedzUsuń